İnternet Geçmişi Öğrenme
İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet geçmişi, bireylerin yaşam tarzı, ilgilendiği şeyler ve başkaları ile paylaşmak istemedikleri ilgi alanları ve alışkanlıkları hakkında birçok bilgiyi içinde saklayan geçmişe dair kuvvetli belgelerdir.  Bu sanal belgeler, direk erişimden engellenmek amacı ile silinebilir fakat yok edilemez. İnternet geçmişi öğrenme, bilgisayarların veri tabanları üzerinde işlem yapılarak gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Aynı zamanda eğer Google hesabı kullanmakta olan bir bireyin internet geçmişi öğrenmek isteniyorsa, bireyin Google hesabına giriş yaparak da internet geçmişi öğrenilebilir. Peki internet geçmişi nasıl öğrenilir? Hangi programlar ve yazılımlar üzerinden internet geçmiş öğrenmek mümkündür? Bütün bu soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

İnternet Geçmişi Öğrenme Çalışıyor Mu?

İnternet geçmişini öğrenme hizmeti veren yazılımlar mevcuttur. Bu yazılımlar, öğrenmek istediğiniz cihazda bulunan internet geçmişine erişim sağlayarak bu verileri sizin cihazınıza düzenli ve güncel olarak gönderirler. İnternet geçmişinin silinmiş olması, bu uygulamalar için herhangi bir sorun veya engel teşkil etmemektedir. Çünkü internet geçmişi öğrenme yazılımları, geçmiş sekmesinde yer alan bilgiler aracılığı ile değil Google dokümanları ile hareket etmekte ve o dokümanları kullanarak bilgi akışı sağlamaktadır. İnternet geçmişi öğrenme için yapmanız gereken şey internet sitesindeki internet geçmişi öğrenme hizmeti veren yazılımlardan sizin ihtiyacınızı karşılayacak olanı seçerek satın almanızdır. Bu işlemden kısa bir süre sonra daha önce bilgisini verdiğiniz cihazlar arasında veri akışı başlar ve istediğiniz cihazda bulunan internet geçmişi bilgileri sizin cihazınıza yüklenir. Eğer siz de internet geçmişi öğrenme bilgisayar veya internet geçmişi öğrenme telefon hizmeti almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey, işinize yarayacak uygulamayı seçip satın almanızdır.

İnternet Geçmişi Öğrenme Neden Gereklidir?

İnternet, son dönemlerde çok küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızı karşı karşıya bıraktığımız sonsuz bir dünyadır. Bu sonsuz dünyanın içinde ise yalnızca güzellikle ve yararlı aktiviteler değil aynı zamanda birçok zararlı içerik ve internet sitesi de bulunmaktadır. Özgürce yararlanması için çocuklarınıza emanet ettiğiniz bilgisayarlarınız, çocuklarınız için gerçek bir uyuşturucu görevi görebilir. İnternetin olası bütün zararlarından çocuklarınızı korumayı başarabilmeniz için yapmanız gereken şey çocuğunuzun hangi internet sitelerinde zaman geçirdiğini keşfetmek, bu internet sitelerinin zararlı olup olmadığını araştırmak ve vardığınız sonuca göre bir politika geliştirmektir. Bunu yapabilmenizi için ilk adımınız elbette çocuğunuzun internet geçmişi dökümünü öğrenmektir. Çünkü çocuğunuzun internet geçmişi, bilgisayar ile açıldığı sanal dünyada yaptığı her şeyin dökümü ya da raporudur. Bu rapor sayesinde çocuğunuzun sanal yaşamını kontrol etme şansını elde edersiniz ve çocuğunuzun savunmasız olduğu internet ortamında istismara veya zararlı içeriğe açık olmasını bir nebze engelleme şansınızı arttırabilirsiniz. İnternet geçmişi öğrenme telefon ise, ergenlik çağına gelmiş çocuklarınızın telefon üzerinden erişim sağladığı internet sitelerini size göstererek çocuğunuzun ne gibi bir değişim evresinden geçtiğini size anlatması bakımından gereklidir.